piątek, 25 kwietnia 2014

16. Wołanie Kukułki

Eh... Ostatnio czuję brak chęci do czytania... Czasu też mi brakuje. Teraz jestem chora :( Muszę zajrzeć do biblioteki, ale zanim to nastąpi mam mnóstwo nauki. Na razie mam dla Was krótką recenzję nowej książki. 

Tytuł: Wołanie Kukułki
Tytuł orginału: The Cuckoo' Calling 
Autor: Robert Galbraith

Strike'a rzuciła dziewczyna. Postanowiła mu
utrudnić życie. Wywaliła go z mieszkania, jego
dobytek zmieścił się w paru kartonach. Została mu tylko mała, zadłużona i nie przynosząca zysków agencja detektywistyczna. W domyśle za parę dni wyląduje na bruku. W dodatku przysyłają nową sekretarkę z Tymczasowych Rozwiązań. Mężczyzna śpi w agencji, więc by uniknąć upokorzenia spowodowanego faktem że jest bezdomny, długo ukrywa ten fakt przed asystentką. I tak zaraz odejdzie, ponieważ nie ma z czego zapłacić jej pensji. I nagle pojawia się światełko w tunelu: bogaty prawnik za ogromne pieniądze chce, aby Cormoran udowodnił że sławna modelka Lula Landry nie popełniła samobójstwa, tylko ktoś ją wypchnął z balkonu. Okazuje się, że to, co niemal cały świat uznał za samobójstwo najprawdopodobniej było morderstwem. Pozostaje jedno pytanie: Kto zabił?Zagłębiając się w nie do końca normalny, pełen przemocy, używek i skandali świat gwiazd, poznając jej przyjaciół, rodzinę, znajomych Cormoran nie zdaje sobie sprawy że sam się naraża... W sumie ma własne kłopoty, więc czy poradzi sobie z cudzymi?

Taka ciekawostka: Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling, jednak książka jest napisana zupełnie inaczej niż inne jej publikacje.

Książka kosztuje 40 złotych. Powiem Wam, że jestem typem człowieka, który nigdy by w księgarni nie spojrzał na tą książkę, z uwagi na jej cenę. Ja podebrałam z biblioteki.

Ocena: 8/10
Cena: 39.90 zł 

11 komentarzy:

 1. A jak Ci się ta książka podobała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa na pewno. Jak to kryminał; ekscytująca, dopóki zabójca nie zostanie złapany ;)

   Usuń
 2. Ooo, właśnie jestem w trakcie czytania! :) Cieszę się że dałaś (aż?) osiem na dziesięć. Jak na razie doszłam do połowy i dość mi się podoba. No to nic - idę czytać ^^
  B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło Cię widzieć ;) Myślę, że rzeczywiście książka warta tej ósemki, jestem ciekawa twojej opinii.

   Usuń
 3. Czytałam już kilka pozytywnych recenzji na temat tej publikacji, a Twoja ocena 8/10 utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Melduję uprzejmie, iż skończyłam. I jestem zadowolona ^^
  Skłonność J.K. R. do formy kryminalnej widać już w Harrym - przynajmniej takie jest moje zdanie. Trzeba było się domyślać, kto próbuje wykraść Kamień Filozoficzny etc. Byli fałszywi podejrzani, szukanie jako takich dowodów, wnioski. No więc tak.
  A Kukułka była naprawdę fajna. Bez pościgów, spokojne śledztwo. No i dobrze. ♥
  B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, w Potterze coś tam było, w komnacie tajemnic mocno poszła w te klimaty. A tutaj takie śledztwo z dystansem, można powiedzieć :)

   Usuń
 5. Tez bym tyle nie dała za książkę, zazwyczaj kupuję na allegro o 25-30% taniej wszystkie książki :). Ja również oceniłam książkę na 8/10, według mnie jest bardzo dobra i czekam na kolejne części.

  Zapraszam do mnie na wyzwanie!
  pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka ;)

  http://moszovska-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

❄ Staram się odpowiadać na Wasze komentarze :)
❄ Jestem też otwarta na krytykę ;) Nie gryzę...
❄ Jeśli chcesz, abym zajrzała na twojego bloga, na górze mam stronę "wasze blogi"
❄ Proszę nie spam!